8839188451_5c42e50130_z

Звернення до суду повинно бути у письмовій формі. Зверненням до суду є: позов, заява, скарга, клопотання. Ці документи ви можете подати до суду як надіславши поштою, так і передати їх власноруч у робочий час працівнику суду, який веде приймання вхідної кореспонденції та її реєструє.
Якщо подаєте позов до суду вкажіть адресатом – відповідний суд, Ваше прізвище, ім’я, по-батькові, адреса місця проживання чи місцезнаходження, інша контактна інформація, назва документа, виклад обставин, що стали підставою звернення до суду з позовом, вимоги до суду, перелік доданих матеріалів до позову, дата подання позову до суду і Ваш підпис. Слід мати на увазі, що суд не бере до розгляду анонімні звернення. Якщо ви подаєте клопотання в рамках справи, у якій відкрито позовне провадження, на початку документа доцільно вказувати реєстраційний номер справи, що дасть можливість оперативно передати звернення до відповідного судді.
Звернутися до суду з позовом за допомогою пошти набагато зручніше, ніж подавати позов через канцелярію суду, оскільки поштове відділення найчастіше знаходиться ближче, ніж суд. Якщо ви направляєте позов до суду поштою, щоб у вас залишилося підтвердження факту подання позову, використовуйте такий вид відправлення як цінний лист із описом вкладення.

Якщо ви додасте до цінного листа заповнений бланк повідомлення про вручення, то невдовзі після одержання вашого позову судом, Ви отримаєте повідомлення про те, коли це відбулося. Зверніть увагу, якщо ваше звернення залежить від певних строків, наприклад, ви хочете відправити апеляційну скаргу в останній день, то днем вчинення відповідної дії вважається день здачі апеляційної скарги на пошту, який визначається за поштовим штемпелем, а не день надходження листа до суду.
Якщо Ви вирішили подати позов через канцелярію суду, щоб у Вас залишилося підтвердження цього, візьміть з собою копію позову і попросіть працівника апарату суду поставити на копії штамп із датою одержання та реєстраційним номером або видати відповідну довідку.