IMG_20141010

Опис вкладення дозволяє адресату точно знати, які саме документи і в якій кількості були йому відправлені. Таким чином, усувається можливість пропажі або псування якої-небудь цінності в дорозі.
Для того щоб відправити цінний лист з описом вкладення, відправник повинен заповнити у двох примірниках спеціальний поштовий бланк . Отримати бланк можна безпосередньо на пошті і заповнювати його потрібно там же. Потрібно пам’ятати, що цінний лист з описом вкладення відправляється відкритим, тобто до передачі його в руки поштового працівника воно не повинно бути запечатано.
У бланку опису вкладення вказується поштова адреса і найменування адресата, а також найменування вкладених документів, їх кількість і сума їх оцінки, якщо вона є. Якщо цінність вкладених документів не вказана, в графі «оголошена цінність» ставиться прочерк. Після заповнення опису відправник ставить свій підпис на кожному бланку і передає їх разом з відкритим листом працівникові пошти.
Поштовий службовець, в свою чергу, повинен звірити перелік вкладень в обох бланках, адреси одержувача в опису і на конверті, звірити вкладені документи з представленим переліком. Якщо вкладення відповідають списку опису, він проставляє відбиток календарного штемпеля на кожному бланку, підписується в них і вкладає один бланк в лист.
Після запечатування цінного листа виписується квитанція про оплату і разом з другим примірником опису вкладення видається відправникові. Потрібно пам’ятати, що за перевірку описів вкладення поштова служба бере окрему плату, крім вартості пересилання цінного листа. Вартість за відправку цінного листа з описом вкладення усередині України дуже невелика, але все ж краще взяти з собою додаткову суму або попередньо зателефонувати до поштового відділення, щоб дізнатися діючі тарифи на цю послугу.