Стягнення заборгованості

Якщо Ви зіткнулися з питанням несплати коштів за договором поставки чи за виконані роботи (надані послуги), у Вас закономірно виникає питання, у який спосіб здійснити стягнення заборгованості. Стягнення заборгованості – це непростий, а іноді, і тривалий процес. В більшості випадків процедура стягнення складається не з одного а декількох етапів. Стягувач завжди зацікавлений в зменшенні часу та витрачених зусиль на проведення процедур отримання коштів за поставлені товари чи надані послуги. Задля цього не обійтись без допомоги правників. Юристи в Сумах пропонують різні підходи у вирішенні питань стягнення заборгованості і здійснюють процедури стягнення коштів з боржника у порядку передбаченому чинним законодавством України. Вважаємо, що проводити заходи по стягненню заборгованості неможливо без відповідних знань та досвіду. Тому, саме фахівці повинні координувати та контролювати всі процедури стягнення заборгованості. Наявність спеціальних знань, щодо порядку та варіантів стягнення, дає можливість стягувачу, чи його представникам, прискорити процес досягнення результату, і головне, у стягувача з’являється можливість не відволікатися від своєї основної діяльності.

Найбільш часто у практиці зустрічаються такі види стягнення заборгованості:

Стягнення заборгованості умовно можна поділити на такі етапи:

  1. Досудове врегулювання питання стягнення боргу.
  2. Стягнення боргу в судовому порядку.
  3. Стягнення заборгованості під час виконавчого провадження.

Досудове врегулювання стягнення заборгованості

Досудова робота по стягненню заборгованості полягає у поглибленому вивченні документів (підстав для стягнення боргу) та аналізу підстав виникнення самої заборгованості, за допомогою наявних джерел. Крім того, здійснюється аналіз майнового стану боржника та результативність вжиття заходів по стягненню боргу. Аналізуються підстави для нарахування та стягнення штрафних санкцій, упущеної вигоди, тощо. Спеціалісти готують відповідне досудове попередження – претензію для боржника. За бажанням боржника юристи в місті Суми можуть підготувати відповідний пакет документів для реструктуризації (розстрочки) боргу.  Досить часто боржники добровільно сплачують борг за претензіями, коли оцінюють серйозність намірів стягувача. В разі недосягнення домовленості із боржником, за результатами розгляду претензії вирішується питання про підготовку документів до суду.

Судова процедура стягнення заборгованості

Звернення до суду – це початковий етап примусового стягнення боргу. Як зазначалось раніше стягувачу, для отримання відповідного позитивного рішення суду, знадобиться допомога юристів. Юристи міста Суми підготують позовну заяву у відповідності до вимог процесуального та матеріального права, з посиланням на норми чинного законодавства, та на підтверджуючі документи, які стануть підставою для стягнення заборгованості. Юристи також обрахують відповідні штрафні санкції  (три відсотка річних, інфляційні збитки, пеню, якщо це передбачено умовами договору) та зазначать про це в позові.

Не забувайте, що навіть під час судового розгляду та виконання судового рішення у Вас є можливість домовитись з боржником шляхом підписання мирової угоди.

Якщо після винесення відповідного рішення про стягнення заборгованості та набуття ним чинності боржник не сплатить заборгованість, вам доведеться звертатись до виконавчої служби за примусовим виконанням рішення суду.

Примусове виконання рішення суду (виконавче провадження)

Юристи у Сумах складуть необхідну заяву про відкриття виконавчого провадження. Також будуть супроводжувати весь хід виконавчого провадження та контролювати дії державного виконавця, зокрема: перевіряти чи всі передбачені чинним законодавством заходи вжиті по пошуку майна боржника, реалізації його майна, арешту коштів, дотримання строків виконавчого провадження. Стягнення заборгованості з боржника можливо здійснити у вигляді грошових коштів, а при наявності згоди сторін виконавчого провадження – і майном боржника.