10406581386_17ec22da70_z

Частиною третьою статті 24 Кодексу законів про працю введено обмеження, щодо допуску працівника до роботи. Працівник не повинен допускатися до роботи без укладеного трудового договору і повідомлення про прийняття працівника на роботу.

Кабінет Міністрів України, на виконання статті 24 КЗпП прийняв Постанову №413 від 17 червня 2015 року, згідно якої повідомлення про прийняття працівника на роботу подається територіальному органу Державної фіскальної служби за місцем обліку роботодавця, як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, за відповідною формою. Важливо, що таке повідомлення подається до початку роботи працівника за укладеним трудовим договором.

В зв’язку із цим, рекомендуємо допускати працівника до роботи лише за наявності підтвердження про те, що повідомлення направлено до територіального органу ДФС. Також рекомендуємо допускати працівника до роботи саме на наступний день після такого повідомлення, з тією метою, щоб у працівника був повний робочий день.

Частиною другою статті 265 КЗпП передбачено відповідальність за фактичний допуск працівника до роботи без повідомлення органу ДФС – штраф у розмірі мінімальної заробітної плати.

Форма повідомлення про прийняття працівника на роботу за посиланням: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=248264631