податкові консультації в Сумах

З 01 вересня цього року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на платників податків». Окремої уваги заслуговують зміни, щодо порядку консультацій платників податків. Законодавець розділив поняття індивідуальна податкова консультація та узагальнююча податкова консультація. Право готувати узагальнюючі податкові консультації, згідно пп.14.1.173 ст.14 Податкового кодексу України, делеговано Центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, тобто Мінфіну. До цього цим питанням опікувалася Державна фіскальна служба. Таким чином, з першого вересня 2015 року Головне управління Державної фіскальної служби в Сумській області та Державна податкова інспекція в місті Сумах не мають повноважень готувати узагальнюючі податкові консультації. Підготовлена Міністерством фінансів України узагальнююча податкова консультація підлягає оприлюдненню на офіційному веб-сайті www.minfin.gov.ua протягом 5-ти календарних днів.

В компетенції Державної фіскальної служби України залишилось право готувати індивідуальні податкові консультації. При цьому, усні консультації можуть надавати контролюючі органи будь-якого рівня, а письмові консультації та консультації в електронній формі можуть надавати контролюючі органи лише обласного, міжрегіонального рівня та ДФС.

Право на податкові консультації в Сумах

  • Державна податкова інспекція в місті Сумах має право надавати індивідуальні податкові консультації в усній формі;
  • Головне управління Державної фіскальної служби в Сумській області має право надавати індивідуальні податкові консультації в усній формі, в письмовій формі та в електронній формі.

Право на оскарження податкової консультації

Згідно п.53.3 ст.53 Податкового кодексу України платник податків може оскаржити надану податкову консультацію в судовому порядку. У разі скасування за рішенням суду наказу про затвердження податкової консультації, орган, який видав таку консультацію, зобов’язаний на протязі 30-ти календарних днів з дня набрання рішенням законної сили, опублікувати нову податкову консультацію, яка надається вже з врахуванням висновків суду.